Маркування шин потрібне для того, щоб водій зміг швидко і правильно вибрати комплект покришок, який підходить до його машині. Спеціальні буквено-цифрові символи позначають певну інформацію. Вони наносяться на бічну частину шини. Ці позначення несуть в собі відомості про експлуатаційні властивості гуми. Щоб визначити зовнішні розміри колеса в разі зміни характеристик покришок, необхідний спеціальний шинний калькулятор.

При покупці авторезини автомобіліста цікавлять тільки ті параметри, які зашифровані у маркуванні шин, а саме бренд, рік випуску, типорозмір, індекси швидкості і навантаження, сезонність.

На даний момент кількість типорозмірів становить кілька сотень. Щоб не зробити помилку під час вибору, необхідно навчитися правильно читати маркування покришок. Існує 4 основні стандарти позначення автомобільної гуми: європейський, російський, американський і змішаний.

Щоб розібратися, яким стандартом відповідає маркування колеса, перш за все зверніть увагу на наявність певного напису. Так, якщо автомобільна покришка промаркована за європейським стандартом, то на ній вказується буква « Е ». Розглянемо докладніше цей стандарт маркування автогуми.

 

 Економія палива

Сила опору коченню – це величина, яка впливає на транспортний засіб. Позначає вона силу, яка буде потрібно на зміну форми шини та дороги, тертя покришки об покриття, а також тертя в підшипниках. При коченні гума деформується, в результаті відбувається розсіювання енергії. Від даного параметра залежить економічність шини, а також характер її впливу на зовнішнє середовище. Якщо сила опору коченню невелика, то відповідно покришка розсіює мало енергії.  

Нове європейське маркування шин включає в себе цю величину. Вона позначається літерами від « A » до « G ». Ці індекси вказують на відносну ступінь паливної економічності гуми. Відповідно, покришка з найбільш оптимальними показниками відповідає рівню « A », а шина з самими низьким коефіцієнтом – рівню « G ».

 

 Зчеплення на мокрій дорозі

Маркування шин, розшифровка рівня зчеплення на вологій поверхні дає водієві інформацію про безпеку покришки. &Nbsp; Гума з найвищим показником зчеплення на мокрому полотні має меншу гальмівну дистанцію, що в плані безпеки є позитивним моментом, оскільки дає автомобілісту в дощову погоду масу переваг.

У новому європейському маркуванні шин коефіцієнт зчеплення покришки на мокрій трасі позначається буквами від « A » до « G », де покришки з кращими показниками – це « A », а з найгіршими - « G ».

 

  Акустичний комфорт

Ступінь навколишнього шуму від покришки при їзді транспортного засобу вимірюється в дБ (децибелах). Нове маркування шин від європейських країн передбачає індикатор акустичного комфорту, який показує рівень шуму при русі у вигляді двох-трьох хвиль. Мінімальне значення гучності визначає одну поділку, а три хвилі говорять про найнижчі коефіцієнти ступеня шуму і вказують на слабку акустичну захист.

Якщо покупець не може розібратися з маркуванням на шині, то йому слід звернутися за допомогою до офіційного постачальника або консультанта магазину, які можуть надати потрібну інформацію. Також подробиці можна знайти на сайті компанії-виробника.