З настанням літа або зими перед кожним водієм встає питання, пов'язане з вибором « взуття » для свого авто. Якщо ви хочете купити покришку для вашого « залізного коня » найбільш підходящу і придатну вашої манері пересування, то в такому випадку слід ознайомитися з цією статтею. Ви тут дізнаєтеся, як правильно підбирати шину з урахуванням її ширини, висоти профілю, індексу швидкості і навантаження, а також спрямованості протекторного малюнка і його структури.

 

 Як вибрати універсальну покришку?

Абсолютна більшість автомобілістів переслідують саме цю мету. На сучасному ринку можна знайти будь-яку модель шин з різними технічними, експлуатаційними і ціновими показниками. Сьогодні пропонуються варіанти, які дозволять вам забути про шум і вібрації в салоні машини, завдяки максимальному ступені зчеплення покришки з дорожнім покриттям. Варто зазначити, що така авторезина досить жорстка. Однак, якщо мова йде про зимових шипованих покришках, то тут коефіцієнт шумності вже буде більш високим.

Якщо купити шосейну гуму, то можна забути про їзду по бруду і мокрій траві. А з « липучкою » ви не зможете пересуватися по чистому льоду під снігом. Тобто, який би покришці чи не віддати переваги, все рівно знайдуться ті чи інші умови, які не забезпечать вам повністю комфортну їзду. Однак, якщо вибирати шини під конкретні умови водіння, а також з урахуванням вказівок виробників в інструкції до певного авто, можна домогтися високих показників безпеки та надійності їзди на будь-якому покритті і при різних погодних умовах.

 

 Вибираємо шини під свій стиль водіння

Купуючи автогуму для свого авто, потрібно звертати увагу на манеру своєї їзди. Не рекомендується купувати спортивні шини, якщо ви керуєте спокійно машину, без особливого поспіху і різких маневрів. Немає необхідності в покупці тихих покришок з великим протекторним малюнком, якщо ви віддаєте перевагу швидку їзду. Зробіть акцент на зчепленні шини з дорожнім покриттям, а гучністю можна і пожертвувати.

 

 Який радіус повинен бути у покришки?

Від радіусу шини повністю залежить висота шини, тому що діаметр колеса повинен бути сталою. Чим більше профіль покришки, тим менше радіус диска.

 

 Висота авторезини 

Для зимового сезону потрібно купувати високу шину, тому що це зменшує ймовірність виникнення проколу колеса під час наїзду на ями, яких на зимових дорогах присутній з лишком. Також завдяки високій шині можна утворити додаткову м'якість при дуже низьких температурних показниках.

Для літнього часу висоту профілю слід підбирати з урахуванням якості дорожнього ділянки в вашому регіоні, а також стилю водіння. Висока гума здатна пом'якшити пересування по нерівностях, які можуть бути на дорозі, але при цьому ж страждає керованість самим авто. Якщо ви любитель швидкісної їзди, то купуйте шини з низьким профілем. Варто відзначити, що висота профілю покришки підбирається з урахуванням зазначених типорозмірів виробником автомобіля.

 

 Ширина покришки

Відносно ширини шини, то вона залежить від пори року. Для зимової пори потрібно підбирати більш вузьку гуму, а влітку слід віддати перевагу більш широкої моделі. Якщо ви власник потужного задньопривідного авто, то на задню осьову частину влітку потрібно встановлювати покришки ширші, ніж на передню. Варто пам'ятати також і про вказівки виробника вашої машини, тому купуйте гуму виключно з урахуванням типорозмірів. У повнопривідних і передньопривідних авто гума на передню і задню вісь може мати однакову ширину.

 

 Індекс навантаження і швидкості

Індекс швидкості підбирається з урахуванням вашої граничної швидкості + 20 км / год. Якщо ви не пересуваєтеся по трасі, швидше ніж 180 км / год, то індекс швидкості шини повинен складати 200 км / ч.

Індекс навантаження покришок визначається як чверть максимального ваги вашої машини +2 індексу в запас. Якщо колеса авто мають різні індекси швидкості і навантаження, то більше міцну і надійну гуму рекомендується ставити на передню вісь.

 

 Протекторний малюнок

Малюнок протектора – це також важливий аспект вибору шини, яким не потрібно нехтувати, тому що він безпосередньо впливає на безпеку. Не просто так виробники автогуми зацікавлені у випуску нових малюнків, які здатні підвищити безпеку і керованість машини під час їзди.

Сьогодні виділяють такі основні типи протекторних зображень:

  • спрямовані асиметричні;
  • спрямовані симетричні;
  • ненаправлені асиметричні;
  • ненаправлені симетричні.
 

 Яким шинам віддати перевагу: шипованним або « липучці »?

Все повністю залежить від умов експлуатації в зимовий період. Якщо ви виключно пересуваєтеся по міських дорогах, то вам варто звернути увагу на нешиповані покришки. Але тут же слід врахувати, що на чистому льоду гальмівна дистанція в такий гуми трохи коротше. Відносно шипованих шин слід сказати, що вона на асфальті погіршують керованість і збільшують ступінь шуму в салоні.

 

 Вибрати м'яку або жорстку гуму?

Тут питання стосується зовсім як літньої, так і зимової гуми. Відповіддю на нього є те, що чим більше м'якість шини, тим більш низькі температурні показники вона може переносити без особливих втрат своїх експлуатаційних властивостей. Але при високих температурах покришки з м'якого каучуку досить швидко втрачають свої характеристики. Варто відзначити, що зимова гума ділиться на такі види: європейська або скандинавська, вибір того чи іншого різновиду залежить від дорожніх і погодних умов.